Odległość, która musi być zachowana od granicy działki porządkuje obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (DzU z 2002 r. nr 75, poz. 690 z późn. zm.). Zgłaszając budowę do odpowiedniego organu (Starostwo Powiatowe lub Urząd Miasta) domek można usytuować 4 m od granicy działki, lub 3 m od niej jeśli na ścianie przygranicznej nie znajdują się okna ani drzwi. Jest możliwość postawienia domku saunowego bliżej granicy działki, ale wyłącznie po otrzymaniu pozwolenia na budowę, co wiąże się z załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności wymaganych przy ubieganiu się o zgodę na budowę, tj. m. in. projektu budowlanego i innych dokumentów.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania dotyczące saun ogrodowych
Przygotowanie powierzchni terenu pod budowę domku z sauną spoczywa na barkach Inwestora. Podłoże musi być utwardzone i właściwie przygotowane. Nasi specjaliści doradzają wykonanie podbudowy w postaci stóp fundamentowych lub płyty betonowej. Po wyborze modelu sauny, przesyłamy projekt fundamentów, które należy przygotować. Niewykluczone jest też wzniesienie domku saunowego na wykostkowanej powierzchni, wówczas saunę stawiamy na bloczkach betonowych o wysokości 5 cm.
Do sauny zewnętrznej niezbędne jest doprowadzenie przyłącza elektrycznego – zasilania trójfazowego 400 V 3N, przewd 6x5mm2, bezpieczniki 3x25A oraz wyłącznik różnicowoprądowy. Dzięki temunasz elektryk podczas montażu sauny podłączy piec elektryczny oraz oświetlenie wewnątrz.
W takiej sytuacji istnieje możliwość dostarczenia sauny za pomocą dźwigu. Wówczas jednak przed dokonaniem zakupu należy skontaktować się bezpośrednio z nami w celu omówienia szczegółów i ustalenia najlepszego rozwiązania.
Tak. Sauny dostarczamy przez cały rok. Cała produkcja saun odbywa się w kontrolowanych warunkach w naszej pracowni. Sauny są całoroczne, stąd możliwe jest ich dostarczenie również zimą.
Tak, z części saunowej można korzystać zimą nawet podczas mrozów.
Jak najbardziej, sauny nie są przytwierdzone do gruntu co oznacza że w dowolnym momencie można je przetransportować. W pierwszej kolejności należy odłączyć zasilanie prądu.
Ściana składa się z balika świerkowego o grubości 4 cm.
Tak, balik świerkowy, z którego budujemy ścianę jest zarówno na zewnątrz jako elewacja jak i w środku jako boazeria.
Nie można wybrać innego koloru elewacji, niż ten który stosujemy. Kolor impregnatu to imitacja koloru drewna termowanego. Korzystamy z impregnatu marki Tikurilla.
Tak. Deska elewacyjna pokrywana jest specjalnym olejem w wybranym kolorze, zapewniającym trwałość i odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Regularne malowanie jej co kilka lat, jest wskazane, ponieważ wzmacnia trwałość całego domku saunowego, dzięki czemu domek przez długie lata jest w świetnej kondycji i nie niszczeje.
Tak. Domek wyposażamy w wentylację grawitacyjną, która dzięki odpowiednio umieszczonym nawiewom i wywiewom gwarantuje komfort korzystania i właściwy proces przewietrzania. Pominięcie tego komponentu wiąże się z problemami w użytkowaniu sauny. Chcąc uniknąć nieprzyjemności zdrowotnych wynikających z przegrzania kabiny, wilgoci czy nawet powstającej pleśni, wentylacja jest niezbędna i kluczowa.
Projekt sauny widać na stronie sklepu. Model sauny jaki zostanie wybrany w sklepie, taki zostanie dostarczony.
Dach pokryty jest membraną PVC, a wokół dachu znajduje się obróbka blaszana.
Nasi stolarze i montażyści troszczą się o dopieszczenie wszystkich istotnych funkcji domku z sauną. Dlatego też torują odpowiednie drogi przepływu nagromadzonej wody, dzięki którym jest ona odprowadzana. Instalują rynnę spustową, która zapewnia bezpieczne i bezproblemowe spływanie wody.
Podłoga jest drewniana, podobnie jak ściany i sufit.
Nie. Projekty saun są gotowe i nie ma możliwości wprowadzania w nich zmian.
Tak. Jako producent w pełni wyposażamy saunę.
Tak, w naszych saunach stosujemy okna z szybami hartowanymi. Każdy model sauny zawiera tyle przeszkleń ile jest ich widocznych w projekcie. Nie ma możliwości modyfikacji ilości i wymiarów okien.